ΣΥΝΕΔΡΙΑ-ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

«Η ΑΦΗΓΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΤΗΣ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ: ΑΦΗΓΗΣΗ ΙΣΤΟΡΙΩΝ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΚΡΟΑΤΗΡΙΑ ΣΤΙΣ ΘΕΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ» | ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ | ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΑΦΗΓΗ

Το Εργαστήριο Αφηγηματικής Έρευνας του Τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας, ΑΠΘ σας προσκαλεί στο σεμινάριο της Επίκουρης Καθηγήτριας του τμήματος Βιολογικών Εφαρμογών και Τεχνολογιών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων Δρ. Μιχαέλας Φίλιου με τίτλο:

«Η Αφήγηση στην Επιστήμη της Βιολογίας: Αφήγηση Ιστοριών για Διαφορετικά Ακροατήρια στις Θετικές Επιστήμες»

το οποίο θα πραγματοποιηθεί στα Ελληνικά μέσω διαδικτύου (zoom) την Πέμπτη 31 Μαρτίου 2022, και ώρα 18:00-20:30.

Όλες οι εκδηλώσεις του Εργαστηρίου είναι δωρεάν αλλά απαιτείται εγγραφή. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το Εργαστήριο Αφηγηματικής Έρευνας, τους στόχους του και τις προηγούμενες και μελλοντικές δράσεις του, μπορείτε να επισκεφτείτε την ιστοσελίδα του στη διεύθυνση www.enl.auth.gr/lnr.

Εκ μέρους των μελών του Εργαστηρίου

Θεοδώρα Πατρώνα (tpatrona@enl.auth.gr)

Συντονίστρια του σεμιναρίου Narrative Crossings