ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΣΥΝΕΔΡΙΟ CAREER MONTH 2021 | ΕΝΩΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

H Ένωση Φοιτητών Φαρμακευτικής Ελλάδας - Ε.Φ.Φ.Ε. (Greek Pharmaceutical Students’ Federation - GPSF) αποτελεί μία μη κυβερνητική, μη κερδοσκοπική, μη συνδικαλιστική, εθελοντική, φοιτητική ομάδα, με όραμα να εκπροσωπεί κάθε φοιτητή/φοιτήτρια φαρμακευτικής της Ελλάδας και να προάγει τη συνεργασία για την εξέλιξη της φαρμακευτικής επιστήμης και της υγειονομικής περίθαλψης. Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με εμάς, μπορείτε να βρείτε εδώ.

Το διαδικτυακό συνέδριο "Career Month", το οποίο οργανώνεται  για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, μετά την επιτυχία του περσινού, θα περιλαμβάνει ομιλίες, trainings και στρογγυλές τράπεζες από διακεκριμένους επιστήμονες της Ελλάδας, αλλά και του εξωτερικού, οι οποίοι δραστηριοποιούνται στους κλάδους της υγείας, της τεχνολογίας και της έρευνας. Στόχος μας είναι, μέσω του συνεδρίου, να φέρουμε σε επαφή τους φοιτητές και τις φοιτήτριες με τις μελλοντικές επαγγελματικές τους διεξόδους και να τους βοηθήσουμε στα πρώτα τους βήματα στην αγορά εργασίας. Το συνέδριο θα πραγματοποιηθεί τα τρία πρώτα Σαββατοκύριακα του Νοέμβρη (6-7/11, 13-14/11, 20-21/11).

Σας ευχαριστούμε πολύ εκ των προτέρων και ελπίζουμε να έχουμε την στήριξή σας σε αυτό το εγχείρημά μας.