ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

NEW! CIVIS COURSE- ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ CIVIS

Τo ΕΚΠΑ μέσω της συμμετοχής του στο CIVIS, στο Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο των Πολιτών προσφέρει τη δυνατότητα στους φοιτητές των ιδρυμάτων του CIVIS να συμμετάσχουν σε εκπαιδευτικά προγράμματα/δραστηριότητες CIVIS Courses, στα πλαίσια των εκπαιδευτικών και ερευνητικών δράσεων των CIVIS HUBS και των Short Term Mobility Courses και υποστηρίζει οικονομικά τη φυσική κινητικότητα (διαμονή φοιτητή και μετακίνηση/αεροπορικά) σύμφωνα με τα οριζόμενα στην κάθε πρόσκληση.

Διαβάστε τις πληροφορίες για το νέο CIVIS μάθημα!

Τίτλος: "Urban regeneration through informality: theories and experiences"
Participate in the Study Lab on urban regeneration in Europe

"This CIVIS course focuses on urban regeneration tools available to public institutions and local communities. It aims to analyze the various experiences of urban regeneration and civic participation. On one hand, it provides participants to interpret urban dynamics as well as the concept of "informality". On the other hand, field activities allow them to experience which legal innovations are involved in regeneration processes at the urban or municipal level".

CIVIS Focus Area: Πόλεις, Περιφέρειες, Κινητικότητες (Cities, Territories, Mobilities)
Ποιους αφορά: Προπτυχιακούς, Μεταπτυχιακούς Φοιτητές
Πεδία Σπουδών: Κοινωνικές και Ανθρωπιστικές Επιστήμες
Ημ/νιες διεξαγωγής μαθήματος: 1-29 Απριλίου 2022 (διαδικτυακά), 23-29 Μαϊου 2022 (δια ζώσης)
Τόπος διεξαγωγής: Ρώμη, Ιταλία
Προθεσμία υποβολής αιτήσεων: 15 Φεβρουαρίου 2022
Αιτήσεις: Ηλεκτρονικά στη φόρμα για τυχόν ερωτήσεις στην ακόλουθη διεύθυνση e-mail των συντονιστών civis.urbanregeneration@gmail.com
Format μαθήματος: Υβριδικό-Blended (Διαδικτυακά σεμινάρια και δια ζώσης)
Γλώσσα μαθήματος: Αγγλικά σε επίπεδο τουλάχιστον B1

Για περαιτέρω πληροφόρησή σας επισκεφθείτε την επίσημη ιστοσελίδα του CIVIS, στην κατηγορία Students/CIVIS Courses.

Με εκτίμηση,

Εκ μέρους της ομάδας του Γραφείου του CIVIS στο ΕΚΠΑ