ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ

ΠΜΣ "ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ" ΧΑΡΟΚΟΠΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

Το Τμήμα Πληροφορικής και Τηλεματικής του Χαροκοπείου Πανεπιστημίου προσκαλεί υποψήφιους μεταπτυχιακούς φοιτητές στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Π.Μ.Σ.) Ανακατεύθυνσης για την απόκτηση Μεταπτυχιακού Διπλώματος Ειδίκευσης με τίτλο «Εφαρμοσμένη Πληροφορική».

ΦΕΚ

Το πρόγραμμα παρέχει τη δυνατότητα για σπουδές πλήρους και μερικής φοίτησης. Ο συνολικός αριθμός θέσεων είναι σαράντα (40). Στο ΠΜΣ γίνονται δεκτοί/ές κάτοχοι τίτλου πρώτου κύκλου σπουδών Α.Ε.Ι. της ημεδαπής ή ομοταγών ιδρυμάτων της αλλοδαπής σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 34 του ν. 4485/2017, εξαιρουμένων των πτυχιούχων Τμημάτων Πληροφορικής, Τηλεπικοινωνιών, Επιστήμης Υπολογιστών ή συναφών γνωστικών πεδίων.

Οι υποψήφιοι μπορούν να υποβάλουν την αίτηση τους ηλεκτρονικά από 09 Σεπτεμβρίου έως 30

Σεμπτεμβρίου στον διαδικτυακό τόπο:

Παρακαλώ όπως προωθήσετε σε φοιτητές του προπτυχιακού κύκλου σπουδών οι οποίοι πιθανόν να ενδιαφέρονται, την παρούσα πρόκληση.

Παραμένουμε στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση.

Γραμματεία ΠΜΣ Εφαρμοσμένη Πληροφορική

Τμήματος Πληροφορικής και Τηλεματικής