ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

NEW! CIVIS COURSE-ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ CIVIS

Αγαπητές, -/οι,

To ΕΚΠΑ μέσω της συμμετοχής του στο CIVIS, στο Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο των Πολιτών προσφέρει τη δυνατότητα στους φοιτητές των ιδρυμάτων του CIVIS να συμμετάσχουν σε εκπαιδευτικά προγράμματα/δραστηριότητες τα "CIVIS Courses", στα πλαίσια των εκπαιδευτικών και ερευνητικών δράσεων των CIVIS HUBS και των Short Term Mobility Courses και υποστηρίζει οικονομικά τη φυσική κινητικότητα (διαμονή φοιτητή και μετακίνηση/αεροπορικά) σύμφωνα με τα οριζόμενα στην κάθε πρόσκληση. Σημειώνεται, πως βασικές προϋποθέσεις για τη λήψη της οικονομικής υποστήριξης αποτελούν: ο συμμετέχων να είναι εγγεγραμμένος φοιτητής του ΕΚΠΑ και να μη λαμβάνει άλλη επιχορήγηση Erasmus για το διάστημα κατά το οποίο πραγματοποιείται η εκάστοτε εκπαιδευτική δραστηριότητα CIVIS.

Διαβάστε τις πληροφορίες για τo νέο CIVIS μάθημα και δηλώστε συμμετοχή!

Τίτλος: The consequences of the COVID crisis
"Explore the consequences of the COVID crisis in a multidisciplinary approach and discover the challenges for the post-COVID world"
CIVIS Focus Area: Κλίμα, Περιβάλλον, Ενέργεια (Climate, Environment, Energy)
Ποιους αφορά: Προπτυχιακούς Φοιτητές & Μεταπτυχιακούς Φοιτητές
Πεδία Σπουδών: Επιστήμες Υγείας, Θετικές Επιστήμες
Ημ/νιες διεξαγωγής μαθήματος: 25-26 Απριλίου 2022
Προθεσμία υποβολής αιτήσεων: 31 Ιανουαρίου 2022

Αιτήσεις: Με αποστολή CV και motivation letter στην ακόλουθη διεύθυνση e-mail: civisdays22@gmail.com και για τυχόν ερωτήσεις ή απορίες στη διεύθυνση της συντονίστριας: karine.gente@univ.amu.fr
Format μαθήματος: Με δια ζώσης παρουσία-παρακολούθηση (Physical)
Τόπος διεξαγωγής μαθήματος: Μασσαλία (Marseille), Γαλλία
Γλώσσα μαθήματος: Αγγλικά (τουλάχιστον επιπέδου Β2)
ECTS: 6

Για περαιτέρω πληροφόρηση σας, δείτε την πρόσκληση με τις προϋποθέσεις συμμετοχής στην επίσημη ιστοσελίδα του CIVIS, στην κατηγορία CIVIS Courses.

Με εκτίμηση,

Εκ μέρους του γραφείου του CIVIS στο ΕΚΠΑ