ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ ΤΟΥ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΟΥ ΣΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΕΛΗ ΔΕΠ

Σας προσκαλούμε σε μια ακόμα Εθελοντική Αιμοδοσία του Αιμοπεταλίου, της φοιτητικής ομάδας εθελοντικής αιμοδοσίας του Πανεπιστημίου Αθηνών, την Δευτέρα 11 και την Τρίτη 12 Απριλίου, στην Αίθουσα Συνεδριάσεων (Γραφείο 301) της Φιλοσοφικής Σχολής και ώρες 11:00-16:30.

Η αιμοληψία θα πραγματοποιηθεί από εξειδικευμένο ιατρονοσηλευτικό προσωπικό που θα μας εξασφαλίσει το Εθνικό Κέντρο Αιμοδοσίας (Ε.ΚΕ.Α.).

Όπως πάντα, η αιμοδοσία μας θα είναι εθελοντική και οι μονάδες αίματος, που θα συγκεντρωθούν, θα διατεθούν για τον άγνωστο πάσχοντα συνάνθρωπο.

Παρακαλείστε θερμά να έχετε μαζί σας ταυτότητα και ΑΜΚΑ.

Παράλληλα, θα υπάρχει δυνατότητα ενημέρωσης για την εθελοντική δωρεά αρχέγονων αιμοποιητικών κυττάρων, αλλά και λήψης δείγματος από την παρειά, για την εγγραφή στην Εθνική και Παγκόσμια Δεξαμενή Εθελοντών Δοτών Μυελού των Οστών

Θα τηρηθούν όλα τα απαραίτητα μέτρα για την πρόληψη μετάδοσης της COVID-19. Για τον έλεγχο του αριθμού των προσερχομένων και την αποφυγή συνωστισμού, θα πρέπει να κλείσετε το ραντεβού σας ηλεκτρονικά (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc1abOOm-v_A6xpfHb9C9dp9VU-t8OD2kE20hwok9tw0njIsA/viewform ) ή μέσω τηλεφώνου στα 2132146716 και 2132146726 (καθημερινές, 9:00-15:00).

Είμαστε στη διάθεσή σας για την επίλυση οποιασδήποτε απορίας (facebook: αιμοπετάλιο/aimopetalio, email: aimopetalio2002@gmail.com).

Σας περιμένουμε!

ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΟ Φοιτητική Ομάδα Εθελοντικής Αιμοδοσίας Παν/μίου Αθηνών