ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΕΣ

DOCTORAL SCHOOL IN HUMANITIES BY STOCKHOLM UNIVERSITY- ONLINE COURSES SPRING 2023

Τίτλος: Doctoral School in Humanities by Stockholm University

Ποιους αφορά: Υποψήφιους Διδάκτορες όλων των ειδικοτήτων και επιστημονικών πεδίων

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων:  15 Δεκεμβρίου 2022

Περίοδος διεξαγωγής μαθημάτων: Εαρινό εξάμηνο-Άνοιξη 2023

ECTS: 7,5

Γλώσσα: Αγγλικά

Δείτε περισσότερα και δηλώστε συμμετοχή!

Αγαπητοί, -ες,

Το Πανεπιστήμιο της Στοκχόλμης, μέλος του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου του CIVIS, προσφέρει δωρεάν διαδικτυακά μαθήματα που άπτονται των Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών και είναι ανοιχτά προς Υποψήφιους Διδάκτορες όλων των επιστημονικών πεδίων, από τα Παν/μια μέλη της συμμαχίας.

Οι αιτήσεις που γίνονται στη φόρμα που επισυνάπτεται θα είναι ανοιχτές έως τις 15 Δεκεμβρίου 2022. Σημειώνεται, πως η αίτηση του ΥΔ για το μάθημα που τον ενδιαφέρει, μαζί με το motivation letter και τα απαραίτητα δικαιολογητικά (επίσημο πιστοποιητικό εγγραφής ή βεβαίωση εγγραφής) που επαληθεύουν την ιδιότητα του αιτούντος ως Υποψήφιου Διδάκτορα, πρέπει να αποσταλούν από τον επιβλέποντα Καθηγητή στην ηλεκτρονική διεύθυνση: doctoralschool@hum.su.se. Επιπλέον, μπορείτε να δείτε αναλυτικά τις προϋποθέσεις συμμετοχής στην ιστοσελίδα εδώ.

Τέλος, για τυχόν ερωτήσεις και απορίες μπορείτε να απευθυνθείτε στον αρμόδιο Lars Nordgren, Research Officer, στην ακόλουθη ηλεκτρονική διεύθυνση: lars.nordgren@su.se.

Εκ μέρους του γραφείου του CIVIS στο ΕΚΠΑ