ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΕΣ

[CIVIS] CALL FOR PAPERS- CONFERENCE: "MAKING VISIBLE THE INVISIBLE: RESEARCH ON INEQUALITIES AND INJUSTICES IN CITIES AND URBAN ENVIRONMENTS"- ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΤΟΥ ΕΚΠΑ ΣΤΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ Δ

Αγαπητές, αγαπητοί,

Σας ενημερώνουμε πως στο πλαίσιο της διεξαγωγής του CIVIS Blended Intensive Program με τίτλο: "Making visible the invisible", είναι ανοιχτή προς αιτήσεις πρόσκληση για κατάθεση εισηγήσεων από υποψήφιους διδάκτορες και μεταδιδάκτορες των Παν/μιων του CIVIS, στο συνέδριο με τίτλο: "Making visible the invisible: Research on inequalities and injustices in cities and urban environments".
Δείτε περισσότερα και δηλώστε συμμετοχή!

Τίτλος συνεδρίου: "Making visible the invisible: Research on inequalities and injustices in cities and urban environments"
Ποιους αφορά: Υποψήφιους Διδάκτορες (Σχολές Θετικών Επιστημών, Νομικής, Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών και Φιλοσοφικής), Μεταδιδάκτορες -ερευνητές
Επιστημονικά πεδία: το συνέδριο είναι ανοικτό σε ερευνητές από τα πεδία των Κοινωνικών Επιστημών (π.χ. Πολιτική, Κοινωνιολογία), Ανθρωπιστικών Επιστημών (π.χ. Ανθρωπογεωγραφία, Ιστορία) και των Φυσικών Επιστημών, το δομημένο περιβάλλον και την τεχνολογία (π.χ. Αρχιτεκτονική, Πολεοδομία), εφόσον το αντικείμενο της μελέτης τους έχει σχέση με τους αστικούς χώρους.
Ημερομηνίες διεξαγωγής: 27-29 Σεπτεμβρίου 2023
Αιτήσεις συμμετοχής: στη φόρμα έως τις 15 Μαϊου 2023
Τόπος διεξαγωγής συνεδρίου: Βρυξέλλες, Βέλγιο
Γλώσσα: Αγγλικά (η πρόταση της εισήγησή σας θα πρέπει σύμφωνα με την προκήρυξη να έχει έκταση 300-500 λέξεων)