ΑΝΑΦΟΡΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2019-20 "ΓΕΝΙΚΗ ΒΟΤΑΝΙΚΗ"

Αγαπητές φοιτήτριες/αγαπητοί φοιτητές

Η εξέταση του μαθήματος αλλά και των εργαστηριών θα πραγματοποιηθεί γραπτά με φυσική παρουσία στις 02/07 με βάση συγκεκριμένη κατανομή σας σε ζώνες άλλα και σε αίθουσες εξέτασης (η κατανομή υπάρχει στα έγγραφα του μαθήματος στο eclass). Ειδικότερα, οι φοιτητές της Α ζώνης θα εξεταστούν 09:00-10:30 και οι φοιτητές της Β ζώνης θα εξεταστούν 11:30-13:00. Η κατανομή σας σε αίθουσες έχει γίνει με γνώμονα τις οδηγίες του ΕΟΔΥ και για αυτό το λόγο αλλαγές σε αυτήν την κατανομή δεν θα υπάρξουν. Η κατανομή αφορά τους φοιτητές οι όποιοι και πραγματοποίησαν εγγραφή στην αντίστοιχη ομάδα στο eclass.

Παρακαλούμε για την έγκαιρη προσέλευσή σας απευθείας στην αίθουσα εξέτασης και συνιστούμε την αποφυγή οποιουδήποτε συνωστισμού κατά την είσοδό σας στον πανεπιστημιακό χώρο. Παράλληλα θα τηρηθούν αυστηρά όλα τα απαραίτητα μέτρα προστασίας τα οποία διασφαλίζουν την υγεία σας και την υγεία των εξεταστών όπως: χρήση μασκών προσώπου, χρήση αντισηπτικών διαλυμάτων και χρήση γαντιών. Θα υπάρξει απολύμανση αιθουσών/θέσεων πριν και μετά το πέρας της κάθε εξέτασης και οι αίθουσες είναι επαρκώς αεριζόμενες.

Οι φοιτητές που αποδεδειγμένα ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες, θα εξεταστούν προφορικά με απομακρυσμένα μέσα την ίδια ημέρα ακλουθώντας οδηγίες που θα αποσταλούν σε δεύτερο χρόνο.

Στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση.

Καλή επιτυχία.

Δρ Ιωάννης-Δημοσθένης Αδαμάκης (Επίκουρος Καθηγητής)/Dr Ioannis- Dimosthenis Adamakis (Assistant Professor)
     Τομέας Βοτανικής, Τμήμα Βιολογίας/Department of Botany, Faculty of Biology
Σχολή Θετικών Επιστημών